Piyango Biletleri

Ülkemizde insanlara büyük ümit kapısı olan milli piyango çeşitli tarihlerde çekilişler gerçekleştirerek insanlara para kazandırmaya Çalışmaktadır. Milli piyango biletlerinin tamamı Merkez Bankasının matbaalarında basılmaktadır. Milli piyango biletleri de paralar gibi yüksek güvenlikli olarak üretilmektedir. Milli piyango biletleri Türk Parasını Koruma kanunu güvencesindedir. Şansınızı denemek için para vererek almış olduğunuz milli piyango biletlerini alırken dikkat etmeniz gereken durumlar bulunmaktadır. Bunlarda bazıları, bayilik ruhsatı olan yerlerden ya da gezi bayi yaka kartına sahip kişilerden alınmalıdır. Alınacak her biletin arkasında ana bayi mührünün olması gerekir. Biletlerin yıpranmamış ve düzgün olması lazımdır. Milli piyango bayi sitemizde milli piyango çekilişleri sonuçlarını sizlere anında duyurmak için 7/24 hizmet vermekteyiz.

Çekiliş Sonuçları

Milli piyango idaresi tarafından yüksek güvenlik özellikleri ile basılarak satışa sunulan biletleri satın alan kişiler, kurmuş oldukları hayallerin bir an önce gerçekleşebilmesi için çekiliş saatini sabırsızlıkla beklemeye başlarlar. Çekiliş saatinden sonra Milli piyango sonuçları açıklanmasına izin verildiği andan itibaren sitemizden sorgulama yaparak biletinize ikramiye çıkıp çıkmadığını kontrol edebilirsiniz. Çekiliş sonuçlarını en doğru ve kesin sonuçlar olarak öğrenebileceğiniz en iyi yersitemizdir.

İkramiye Sonuç Sorgulama

Birçok insan milli piyango bileti satın aldıktan sonra,güvenlik amacıyla ve biletin kendilerine ait olduğunu ispatlayabilmek için biletin arka bölümünü imzalarlar. Bu biletin çalınması ya da kaybolması durumlarında ikramiyenin başka şahıslar tarafından alınamaması içindir.Çekilişi yapılan milli piyango biletleri için büyük ikramiye yılbaşı bilet sorgulama hizmetleri sitemizde verilmektedir. Sitemiz milli piyango sayı bölümünde arama bölümüne biletinizin tüm numaralarını yazarak büyük ikramiye sorgulaması yapabildiğiniz gibi, son bir rakamından sırayla son beş rakamına kadar ayrı ayrı yazarak amorti ve diğer ikramiye sorgulamalarını başarıyla yapabilirsiniz.

Amorti Nedir?

Amorti, milli piyango biletlerinde bilet fiyatı değeri kadar kazanılan ikramiyedir. Her yıl düzenli olarak yapılan yılbaşı millipiyango çekilişlerinde biletin son rakamına göre milli piyango amorti ikramiyesi dağıtmaktadır. Biletin üzerindeki rakamların en sonunda bulunan son rakam çekilişte amorti numarası olarak belirlenmişse, ne kar ne de zarar etmiş olursunuz. Verilen bilet ücreti geri alınır. Halk arasında son iki rakam amortisi olarak bilinen son iki rakam ikramiyesibilet ücretinin iki katı ikramiyedir.

Numara Seçerek Bilet Almak

İnsanların birçoğu bazı sayıların kendilerine uğurlu geldiğini düşünürler ve o sayıların çoğunlukla yer aldığı milli piyango biletini satın almaya çalışırlar. Milli piyango sorgulama işlemleri için tasarladığımız internet sitemizde, milli piyango istatistik bölümünde, yılbaşı ve ayın 9, 19, 29. Günleri çekilişlerinin geçmiş sonuçları ve en çok ikramiye çıkan rakamlar gösterilmektedir. Buradan faydalanarak, en şanslı numaraları görebilir,bu numaralara göre kendinize bilet seçimi yapabilirsiniz. İkramiye şansını artırmak isteyenler aynı seri numaralardan oluşan biletleri en az on tane olacak şekilde satın alırlar.

Sorgulama İşlemleri

Milli piyango sonuçları sitemizde, milli piyango numara sorgulama motoru üzerinde çekilişi yapılan tüm milli piyango biletlerinin sorgulamalarını yapabilirsiniz. Sorgulamaları ikramiye durumlarını göre ayrı ayrı yapabilmektesiniz. Büyük ikramiyeler için bilet numaralarının tamamı yazılması gerekmektedir. Amorti ve diğer son beş rakama kadar olan ikramiyeler için son bir rakamdan başlayıp sırasıyla son beş rakama kadar yazarak ayrı ayrı sorgulamaları yapabilir, şanslı iseniz kazandığınız ikramiye miktarını görebilirsiniz. Milli piyango bayi sitemizde sadece milli piyango bilet çekilişleri değil aynı zamanda, süper toto, sayısal loto, on numara, şans topu gibi milli piyango tarafından düzenlenen tüm şansoyunları sonuç sorgulama işlemlerini yapabilmektesiniz.